Transport Irlandia – Polska

Transport Irlandia

Szukasz profesjonalnej i solidnej firmy transportowej, obsługującej trasę Polska – Irlandia – Polska? Skorzystaj z usług SpeedTrans Logistic. Od lat działamy w branży, mamy niezbędne doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.

Zajmujemy się międzynarodowym transportem drogowym (towary do 24 ton), realizujemy przewozy całopojazdowe i drobnicowe do i z Irlandii . Sprawdź, czym charakteryzują się wymienione modele transportowe. Wybierz rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najkorzystniejsze i spełni Twoje wymagania.

Z naszej strony możemy zagwarantować szybką i terminową realizację zlecenia, bezpieczeństwo przewożonych towarów i zaangażowanie w powierzone zadania.

Transport całopojazdowy Polska Irlandia

Jednym z bardziej popularnych sposobów przewozu towarów jest transport całopojazdowy (FTL – z angielskiego Full Truck Load).

transport przewóz samochodowy do irlandiiZ założenia chodzi o transport towarów, które zajmują całą powierzchnię ładunkową danego pojazdu, ale nie jest to warunek konieczny. Wybierając to rozwiązanie, masz do dyspozycji całą powierzchnię transportową naczepy (naczepy naszych pojazdów, realizujących przewozy z Polski do Irlandii, mają długość 13,6 m), ale tylko od Ciebie zależy, jak duży będzie ładunek. Możesz nawet maksymalnie wypełnić przestrzeń przewozową (w granicach dopuszczalnych norm obciążeniowych) dowolnymi towarami. Załadunek i rozładunek następuje tylko raz.

Transport całopojazdowy (FTL) wymaga mniej formalności, ponieważ pojazd wynajęty jest jednemu klientowi. Nie ma konieczności awizowania czy fakturowania dużej ilości towaru. Transport FTL pozwala na szybki przewóz towarów do Irlandii, bez punktów pośrednich na trasie. Z tego względu sprawdzi się świetnie m.in. w przypadku towarów, którym nie sprzyjają długie podróże.

Transport drobnicowy (LTL)

Innym rozwiązaniem jest transport drobnicowy (LTL – z angielskiego Less Than Truck Load).

W tym przypadku przestrzeń załadunkowa pojazdu dzielona jest pomiędzy różnych nadawców. Każdy z nich otrzymuje do dyspozycji określoną przestrzeń załadunkową i ponosi koszt jedynie za przewóz swoich towarów.

Cena transportu do Irlandii uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od wagi i rozmiaru przesyłki, rodzaju ładunku czy długości trasy do pokonania. W ten sposób możesz przysłać z Irlandii do Polski różne towary.

Transport LTL jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz przesłać ładunki, które nie zapełniłyby całego pojazdu lub jeśli Twoja przesyłka ma zbyt duże gabaryty albo jest zbyt ciężka, by możliwe było przesłanie jej standardową przesyłką kurierską. Ten sposób polecany jest przy towarach, które dobrze znoszą dłuższy transport – poszczególne ładunki mają różnych adresatów, co może wydłużyć czas dojazdu do miejsca docelowego.